На 23 април ученици от ПГСС – гр. Карнобат взеха участие в ученически турнир „Футбол без граници“, проведен в спортна зала „Звездичка“ в гр. Бургас. Инициатива бе организирана от Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование – Бургас и бе насочена към социалното приобщаване на ученици със специални образователни потребности чрез силата на спорта, приятелството и екипната работа.

В турнира участваха смесени отбори, в които ученици без обучителни затруднения играха рамо до рамо със свои връстници със специални образователни потребности. По този начин спортът се превърна в средство за подкрепа, взаимно уважение и изграждане на толерантна училищна общност.



Учениците се включиха в турнира с голям ентусиазъм, спортсменски дух и желание за изява. Те показаха отлична работа в екип, уважение към съперниците и активно участие във всички футболни срещи. Турнирът се превърна не само в спортно събитие, но и в ценен урок по съпричастност и приятелство.
Всички участници бяха отличени с грамоти и медали, а емоциите и усмивките от преживяното ще им останат незабравен спомен.
Поздравяваме всички участници в турнира „Футбол без граници“ за достойното представяне и им пожелаваме още много спортни успехи, нови приятелства и вдъхновяващи преживявания!
