Недоброто управление на целия воден цикъл подкопава напредъка по всички основни глобални проблеми – от здравето до глада, от равенството между половете до работните места, от образованието до индустрията, от бедствията до мира. За поредна година в ПГСС гр. Карнобат учениците с ентусиазъм се включиха в отбелязването на празника на водата. Изработиха табло с рисунки, свързани с най-важния ресурс – ВОДАТА. В часовете по химия и опазване на околната среда се наблегна на това, че без водата, няма как да има живот. Всеки от подрастващите е в разцвета си да направи малки неща, които наистина да допринесат за ускоряване на промяната.
По случай Националния празник на България, община Карнобат организира ученическа викторина „Аз обичам България“. В нея взеха участие ученици от СУ „Св.св. Кирил и Методий“, СУ „Христо Ботев“ и ОУ „Христо Смирненски“. Презентации представиха възпитаниците на ПГСС, ОУ „П.Р. Славейков“ и ОУ „Христо Ботев“ – с. Екзарх Антимово. Първи се класираха възпитаниците от ОУ „Христо Смирненски“. Седмокласниците от СУ „Христо Ботев“ спечелиха второ място. Трети в състезанието са учениците от СУ „Св.св. Кирил и Методий“. Заместник кметът на община Карнобат Мария Генова награди победителите във викторината и участвалите с презентации.
В периода от 23-24.02.2023 г. в ПГСС- гр. Карнобат се проведе представяне на Единна електронна платформа за образователни услуги и съдържание – „Дигитална раница” по проект „Образование за утрешния ден”, финансиран по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“.
Достъп до нея ще имат учители, ученици и родители. Чрез платформата се дава възможност на учениците да се запознават безплатно с различни форми на уроци, създадени от учители, тестове и образователно съдържание, а родителите да проследяват обучението на децата си. В нея образователно съдържание могат да разработват и споделят всички учители по учебни предмети от I до XII клас за общообразователна подготовка. Тези уроци ще бъдат видими за учители и ученици на ниво училище. Ако учителят прецени, че неговият урок е добър и може да се използва от учители и ученици от цялата страна, има възможност да го изпрати за одобрение. След оценка, по утвърдена от МОН методика, това съдържание ще бъде публикувано в съответната категория в платформата, като учителите ще получават заплащане за всеки разработен от тях и публикуван, за национално ползване, авторски урок. Очакваният брой, създадено с помощта на платформата и интегрираните в нея ресурси, оценено и утвърдено дигитално съдържание, е 4 500 броя, като няма да се допуска повторение на урок по дадена тема. Към момента в платформата е налично селектирано и адаптирано съдържание, покриващо над 75 % от учебните предмети за общообразователна подготовка от I до XII клас.
Учителите в ПГСС се запознаха с възможностите и функционалностите на платформата. Всеки един от тях имаше възможност да влезе с акаунта си, да разгледа и да изпробва отделните инструменти.
Интерес предизвика възможността на платформата „ MozaBook” за създаване на ресурси към преподаваните предмети в гимназията.
Бе обърнато внимание на разделението на типовете акаунти между учител, родител и ученик и възможностите им за работа в единна дигитална среда. Всеки тип акаунт разполага с целенасочена функционалност според своя вид.
Родителите ще се запознаят допълнително с платформата на родителска среща.